| Customization: | Available |
|---|---|
| Application: | Hardware Spraying Equipment, Wood Spraying Equipment, Plastic Spraying Equipment, Porcelain Spraying Equipment, Insulation Foam Machine |
| Hose Length: | 15m(Standard) |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency









| Max. flux capacity | 4-8kg/min |
| Max. material temperature | 80 centigrade |
| Mixing pressure | 5-10Mpa |
| Heating capacity | 9.5kw |
| Max. hose length | 90m |
| Drive method | Pneumatic with air compressor |
| Motor power | 380v, 50/60HZ, 3 phase |
| Demension | 800*700*1250mm |
| Weight | 157kg |
| Standard configuration | main machine, meterial pump, spaying gun, 15m long heating hose |