| Customization: | Available |
|---|---|
| Application: | Insulation Foam Machine |
| Hose Length: | 15m(Standard) |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency









| Max. flux capacity | 6-9kg/min |
| Max. material temperature | 90 centigrade |
| Mixing pressure | 12Mpa |
| Heating capacity | 8kw |
| Max. hose length | 60m |
| Drive method | Pneumatic with air compressor |
| Motor power | 220v, 50HZ, single phase(can be customized) |
| Demension | 600*600*1100mm |
| Weight | 150kg |
| Standard configuration | main machine, meterial pump, spaying gun, 15m long heating hose |