| Customization: | Available |
|---|---|
| Cooling Way: | Air Cooling |
| Application: | Car Tractor Wheel |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency









| Rated capacity | 800KVA |
| Primary supply | 380V / 50hz |
| Welding section | 400~4500m2 |
| Welding width | 100-500mm |
| Welding thickness | Max. 8mm |
| Adjusting series of primary supply | 8 grade (7-14V) |